7076-7297-ico-wu.jpg

Dlaczego warto pojechać na wakacje do Bułgarii?

Pewnie wielu z nas zastanawia się teraz gdzie wyjechać na wakacje. Mamy ogromną ilość możliwości, tym bardziej, że latanie samolotem stało się teraz o wiele bardziej przystępne i tanie. Za nieduże pieniądze możemy wybrać się do egzotycznego kraju albo do najpopularniejszych miast europejskich. Przy szukaniu kraju do spędzenia w nim urlopu nie warto pomijać Bułgarii. Kraj ten jest świetnym miejscem zarówno na wypoczynek jak i przeżycie wakacyjnej przygody. Jakie są największe walory Bułgarii i dlaczego warto postawić na „bułgarski all inclusive”?

bulgaria

Złote Piaski i Słoneczny Brzeg

Te rejony są niezwykle oblegane i turyści bardzo chętnie tam wypoczywają. Znane są z niezwykle pięknych i czystych plaż. Plaże mają ogromną rzeszę fanów, dlatego jeśli lubimy spędzać nasz wolny czas w takich miejscach, to zarówno bułgarskie Złote Piaski jak i bułgarski Słoneczny Brzeg będą dla nas idealne! Jednym z największych kurortów znajduje się pomiędzy przylądkiem Elenite a Nesebyrem. Co ciekawe, kiedyś znajdowały się tam źródła słodkiej wody, którą handlowano. Na samym Słonecznym Brzegu znajduje się ponad 100 hoteli, jeżeli więc interesuje nas Bułgaria All Inclusive to z pewnością znajdziemy wiele ofert tego typu. Poza tym Bułgaria All Inclusive wcale nie oznacza wielkich wydatków, wręcz przeciwnie, możemy tak spotkać bardzo atrakcyjne dla nas ceny.

Sofia, piękna stolica

Stolica Bułgarii nazywa jest często sercem całego Półwyspu Bałkańskiego, ponieważ leży ona w samym jego środku. Co ciekawe, z Polski istnieje wiele tanich połączeń do tego miasta, dlatego opłaca się nam nawet czasem wpaść tam tylko na weekend. Jeżeli zaś interesuje nas Bułgaria All Inclusive i związany z tym dłuższy wyjazd, to spokojnie będziemy mieli czas i na zwiedzanie stolicy Bułgarii i na plażowanie się w okolicach Złotych Piasków i Słonecznego Brzegu. Zaletą Sofii jest spora ilość ciekawych zabytków i zabytkowych cerkwi, które zachwycają i zmuszają do refleksji. Warto zajrzeć również na pozostałości rzymskiej Serdiki oraz do Katedry Aleksandra Newskiego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.