8956-6430-ico-wu.jpg

Jak obniżyć rachunki za prąd?

rachunki

Aktualnie Polacy, oszczędzają na czym tylko mogą. Wynika to z wciąż rosnących kosztów utrzymania i niskich pensji bądź całkowitego braku pracy. Oszczędzać możemy na wiele sposobów, niektóre z nich są prostsze a niektóre ciężkie do wcielenia w życie. A jak można oszczędzać na prądzie? Istnieje kilka sposobów, które w praktyczny sposób pomagają nam obniżyć cenę prądu. W jaki sposób?

Obliczenie szans

Na samym początku, powinniśmy się zastanowić w jaki sposób my moglibyśmy zacząć oszczędzać prąd. Owszem, istnieje wiele sposobów na to by skutecznie wpłynąć na to by cena prądu była niższa. Jednak nie jesteśmy w stanie stosować każdej zasady, a jest to uwarunkowane indywidualnym planem dnia i zajęć domowych. Jeśli jednak skrupulatnie będziemy się stosować do tego co postanowiliśmy, nasze rachunki za prąd wyraźnie się zmniejszą. Nie straszna nam też będzie żadna podwyżka, gdyż dla nas cena prądu zawsze będzie niska.

Sposoby oszczędzania prądu

Wyłącz funkcję czuwania urządzeń z których korzystasz. Co to oznacza w praktyce? Wyłączaj komputer zamiast go hibernować, to samo zrób z drukarką, ekspresem do kawy czy nawet mikrofalówką. Nawet najmniejsze świecące diody, w ciągu roku potrafią wygenerować koszt połowy jednego rachunku za prąd – to dość dużo jak na zwykłe światełka, które nie są nam niezbędne. Kolejnym pochłaniaczem prądu jest lodówka, ale tylko wtedy gdy stale padają na nią promienie słoneczne, bądź znajduje się blisko piekarnika, płyty grzewczej lub grzejnika. Lodówka podłączona jest do prądu cały czas, bardzo ważne jest więc wybranie jej odpowiedniego miejsca. Rzecz jasna nie zapominamy o gaszeniu światła w pomieszczeniach, w których obecnie nie przebywamy, oraz o wymianie żarówek na te energooszczędne. Mądrze korzystaj ze sprzętów gospodarstwa domowego, takich jak pralka czy zmywarka – nie uruchamiaj go dla kilku rzeczy.

Zmień dostawcę prądu

Zmiana dostawcy prądu często okazuje się dobrym rozwiązaniem. Sami powinniśmy przeanalizować oferty dostawców prądu w naszym regionie. Może się okazać, że nasze rachunki znacznie się zmniejszą. Nie zawsze jednak jest to dobre rozwiązanie. Czytaj dokładnie umowę. Upewnij się czy po zmianie dostawcy prądu nie będziesz musiał uiszczać dodatkowych opłat.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.